Łóżka rehabilitacyjne dla obłożnie chorych

Rehabilitacja wymaga w szczególności dobrej współpracy z pacjentem. Nie jest to możliwe, jeśli Pacjent nie ma zapewnionych komfortowych warunków jak również poczucia maksymalnego bezpieczeństwa podczas przeprowadzania ćwiczeń. Osobie długotrwale leżącej w łóżku trzeba stworzyć wygodę a także ochronić ją przed powstaniem komplikacji związanych z ciągłym przebywaniem w pozycji leżącej. Skuteczność rehabilitacji jest zależna nie tylko do zaangażowania Pacjenta, czy też profesjonalizmu rehabilitanta, lecz również dostępności dobrego sprzętu, który pozwoli na sprawną aktywizację układu ruchu.

W całym procesie rehabilitacji Pacjenta przewlekle leżącego konieczna staje się dostępność do profesjonalnych sprzętów, które uproszczą proces leczenia oraz pomogą przebyć go pacjentowi w najbardziej komfortowy sposób. Podstawą prowadzonego procesu są odpowiednie łóżka rehabilitacyjne, które znacząco różnią się od zwykłych łóżek – również tych używanych w szpitalach.

Rehabilitacja implikuje konieczność wdrożenia przy łóżkach rehabilitacyjnych kilku funkcjonalnych rozwiązań. Najważniejsze dla rehabilitanta jak i chorego jest bezpieczeństwo – łóżka rehabilitacyjne ma mnóstwo rozwiązań, które zapewniają wszechstronne zabezpieczenie pacjenta w trakcie rehabilitacji.

Łóżko rehabilitacyjne

 

Fot.1   Łóżka rehabilitacyjne

Tego typu łóżko posiada z możliwością regulacji barierki, które w przypadku potrzeby mogą zostać opuszczone, ażeby pacjent mógł swobodnie usiąść i przystąpić do zabiegów. Olbrzymim udogodnieniem są hydrauliczne siłowniki umożliwiające regulację nie tylko wysokości łóżka, ale też nachylenia poszczególnych elementów materaca – typu wezgłowie, jak również część podkolanowa. Swobodna regulacja oparcia pozwala też na pochylenie całego łóżka w stosunku do podłoża o niemal 30° – taka pozycja niezmiernie ułatwia oddychanie jak również ogranicza dolegliwości mające związek z zastoinową wadą serca. Łóżka rehabilitacyjne są rozwiązaniami niezwykle uniwersalnymi – możemy zainstalować wiele innych elementów jak choćby blat do posiłków, czy uchwyt ułatwiający wstawanie. Nowej generacji technologia i nieskomplikowana obsługa przy zastosowaniu elektronicznego pilota pozwala na sprawną zmianę położenia łóżka – również przez samych pacjentów.
W jakim miejscu znaleźć profesjonalne łóżka rehabilitacyjne? Najlepiej skorzystać z produktów proponowanych przez firmę Ronomed. W asortymencie tego sklepu są dostępne systemy najlepszych firm, posiadające atesty bezpieczeństwa a także cieszące się nieposzlakowaną renomą u pacjentów. Głównym atutem sklepu są także dogodne ceny, których próżno jest szukać u innych dystrybutorów.